Notebook Teknisyenlik Kursu

Kurslarımız 3 düzeyden oluşmaktadır.

Her düzey 32 saat 4 gün sürmektedir.

1. Temel Düzey
2. Orta Düzey
3. İleri Düzey

Kurs detayları şu şekildedir.

TEMEL DÜZEY (32 Saat)
1.Gün 2.Gün 3.Gün 4.Gün
09:00 – 13:00 Notebook teknisyenin güvenlik önlemleri ile kullandığı araç-gereçler. Notebook enerji yok arızası ve adaptor kontrolleri. Sabit Disk arızaları ve bağlantı türleri. Temel BIOS ayarlarının yapılması.
Notebook-Netbook ve Ultrabook incelenmesi. Enerji ile ilgili arızaların çözülmesi. Klavye sıvı teması kontrolü yapılması. BIOS resetleme yapılması.
Notebook bileşenlerinin baştan sona doğru sökülmesi ve takılması. Ekran ile ilgili arızaların çözülmesi. Kozmetik sorunlar ve çözümleri. BIOS yazılımının güncellenmesi.
1 Saat ÖĞLE ARASI ÖĞLE ARASI ÖĞLE ARASI ÖĞLE ARASI
14:00 – 18:00 Ultrabook bileşenlerinin baştan sona doğru sökülmesi ve takılması. Anakart arızaları ve temel arıza tespiti. USB ile Windows kurulumu. BIOS uyarı sesleri ve anlamları.
Tablet bileşenlerinin baştan sona doğru sökülmesi ve takılması. İşlemci arızaları ve uyarı mesajları. Windows 7′ ile Windows 8′ i birbirine dönüştürme. POST kartı ile arıza tespit etme.
Notebook sökülürken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Bellek arızaları ve uyum sorunları. İşletim Sisteminin yedek alma işlemleri. İmaj alma programları ve uygulamaları. Genel değerlendirme ve seviye tespit yapılması.
Notebook kategorisine gönderildi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*